Tr
arama
Ruşen ÖZKAN

Ruşen ÖZKAN
(26.01.2000 - 30.09.2002)

15.06.1953'te Tunceli Çemişgezek'te doğdu. 1974'te İstanbul Fatih İmam Hatip Okulu'nu, akabinde Marmara Üniversitesi Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdi.

25.09.1974'de Beyoğlu'nda imam-hatip olarak memuriyet hayatına başladı. 31.08.1982'de Çemizgezek Müftülüğü'ne tayin edildi. 1985-1989 yılları arasında Almanya'da Din Görevlisi olarak görev yaptı. Türkiye'ye dönüşünde sırasıyla;

1991-1993 yılları arasında Zonguldak İli Gökçebey İlçe Müftülüğü,

1993-1995 yılları arasında Tekirdağ İl Müftü Yardımcılığı ve İl Müftü Vekilliği,

1995-2000 yılları arasında İstanbul İl Müftü Yardımcılığı vazifelerini icra etti.

26.01.2000 tarihinde İlçe Müftülüğümüze tayin olan Hocamız, bu görevini 30.09.2002 tarihine kadar sürdürdü. İlçemizdeki görevinin akabinde sırayla;

30.09.2002 - 19.09.2005 tarihleri arasında Tekirdağ İli Şarköy İlçe Müftülüğü,

31.08.2005 - 07.01.2013 tarihleri arasında İstanbul İli Ümraniye Vaizliği,

21.01.2013 - 15.02.2016 tarihleri arasında Takirdağ İli Muratlı İlçe Müftülüğü görevlerini ifa etti.

15.02.2016 tarihi itibariyle kendi isteğiyle emekli olan Hocamız, dört kız çocuk babası olup İstanbul Ümraniye'de ikamet etmektedir.